چیدمان فصلی

 چیدمان فصلی ، مخصوص فصل های سال یا تم های فصلی

در این بخش ما سعی خواهیم کرد تا نکاتی در مورد تم های فصلی و چیدمان های متناسب با فصل های سال را جمع آوری و یاد آوری کنیم
 

تم تابستانی
چیدمان تابستانی منزل باید خلوت و باز باشد تا هم از نظر گردش هوا و هم از نظر دید باز و خلوت باشد تا هم به لحاظ فیزیکی و هم به لحاظ بصری حس خنکی ایجاد کندلایه های متعدد پرده را کم کرده و تعداد کمتری کوسن روی مبل ها استفاده کنید
بافت های ساده و سبک با چیدمان تابستانی تناسب خوبی دارد. استفاده از پارچه هایی مانند کتان و لینن به عنوان پرده ، روتختی ، یا کوسن مفید هستند. این پارچه ها می توانند متناسب با دکوراسیون منزل ساده و  یا دارای طرح و نقش باشند. کوسن هایی با طرخ و ها و گل های نقش و لعاب دار و با رنگ های شاد چنین دکوری را جذاب تر و زنده تر می نمایند.
در تم یا سبک تابستانی ، مبلمان فضای باز  هم بسیار قابل استفاده است. مثلا قرار دادن مبلمانی از جنس بامبو یا یا حصیر و یا حتی قطعه ای از لوازم دکوری یا پوشش پنجره یا کف مناسب حال و هوای تابستان است به خصوص اینکه رنگ و طرح آنها رنگ های روشن مانند کرم و سفید باشد.
در دکور تابستانی از نقش های متنوعی می توان استفاده کرد. از نقش های منظم مثل راه راه و طرح های هندسی گرفته تا نقش های گلدار و طرح های نامنظم با رنگ های متنوع ، سبک و شاد در دکور تابستانی نقش آفرینی می کنند.
امروزه به راحتی ترکیب پارچه های ساده ، راه و گلدار متناسب با هم و یا از طرح ها و رنگ های متنوع در بازار یافت می شود. استفاده از پارچه های راه برای پرده ها انتخاب مناسبی است و در نمایش ارتفاع سقف هم موثر است. قطعات بزرگ تر مبلمانرا بهتر است با پارچه های ساده پوشش دهید و قطعات کوچکتر یا لوازم جانبی مانند رومیزی یا کوسن ها را از انواع گلدار انتخاب کنیدتکیب سفید و مشکی در کنار رنگ های زنده و شاد نیز بسیار زیباست..
در اتاق کودک و البته با مشورت با خود کودکان از عناصری که یاد آور آب و دریا باشد استفاده کنید. مثلا استفاده از تابلو هایی از مناظر زیبای جغرافیایی مناطق دریایی یا استفاده از لوازمی با رنگ یا طرح لباس دریانوردان.برای مثال اگر امکان نصب ننو های طنابی بافته شده دارید آن را در اتاق فرزندان نصب کنید و تعدادی از کتاب های مورد علاقه اش داخل آن قرار دهید تا در فصل تابستان با مطالعه و استراحت در این فضا لذت ببرد.
تزیینات روی میز ها ، داخل و حتی اطراف بوفه ها و ویترین ها و حتی تابلو ها و پوستر های استفاده شده در داخل اتاق خواب ، پذیرایی و سایر فضاها از جزئیات ولی نکات پر اهمیت و تاثیر گذار دکوراسیون منزل هستند. این موارد شاید در هسته اصلی دکوراسیون نباشند و مثلا مانند یک مبل در ظاهر دکوراسیون به چشم نیایند ولی در ایجاد حس کلی و زمینه سازی احساسات خوب بسیار مفید هستندبرای مثال یک ایده جالب برای دکور داخلبوفه  به همراه چند تابلو در اطراف و هماهنگی بوفه و تابلو ها با وسایل روی میز می تواند مانند پس زمینه یک نقاشی عمل کند که در سرنوشت موفق نا موفق بودن هدف نقاشی تاثیر بسزایی دارد.
اگر عکس هایی از سفر های تابستانی دارید که هر از گاهی با مرور آنها شاد می شوید اصلا درنگ نکنید و از آنها برای درست کردن تابلو های زیبا و پر خاطره استفاده کنید. می توانید آنها را با ذوق و سلیقه خودتان و با ابتکار عملتان تبدیل به بهترین تابلو های خاطره انگیز و شادی بخش فصل های تابستانتان کنید. می توانید آنها را به سادگی  و به زیبایی و با استفاده از چند شاخ و برگ طبیعی قاب کنید ویا با استفاده از بوم نقاشی رنگ شده متناسب با عکس یا رنگ دکور خانه ، قابی برای چند تا از عکس ها درست کنید و در جای جای منزل استفاده کنید.
وجود یک قطعه مبلمان رنگی مانند یک میز یا یک صندلی با رنگ های شاداب می تواند تکمیل کننده این دکورایسون باشد.
برای یک تم تابستانی باید از عناصر ساحلی و گرمسیری مانند لوازم چوبی ، حصیری یا صدفی استفاده کرد.
یک طرح چیدمان تابستانه  بدون استفاده از گل و گیاه سبز و تابستانه کامل نیست. هر چه می توانید از گل های زیبا و گیاهان سرسبز و خوش رنگ و خوش بو استفاده نمایید. البته تا جایی که مزاحمتی از نظر فضا و حساسیت های احتمالی ایجاد نکنند.
و این آرزوی قلبی ماست که از طراوت و شادابی و احساسات لطیف و خاطره انگیزی که ایجاد می کنید استفاده کنید و در کمال شادی و آرامش زندگی کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.